Paris Haute Couture Fashion Week: Rouge Amour by La Metamorphose
03-07-2019

Kolekcja Rouge Amour miała swoją premierę 1 lipca 2019 w ramach Paris Haute Couture Fashion Week AW 2019/2020.

Tym razem pokaz La Metamorphose odbył się w przepięknej sali XIX-wiecznego Hotelu Le Marois – France Amériques położonego w centrum Paryża, a na wybiegu zaprezentowano 26 sylwetek. „Rouge Amour” pełna jest emocji i pragnień, a tytułowa czerwień przeplata się tu z czernią i złotem kreacji nadając kolekcji radości, niezwykłej energii, gracji  oraz zmysłowości z zachowaniem charakterystycznej dla marki elegancji i subtelności.

Tworzone przez nas kolekcje zawsze bardzo mocno związane są z towarzyszącymi nam emocjami. Tym razem naszą inspiracją jest jedno z najwspanialszych uczuć – miłość! To ona potrafi zmieniać świat, wpływać na innych i rozwijać nas, dawać siłę do pokonywania wszelkich trudów dnia codziennego. Dzięki miłości możemy naprawdę uwierzyć i docenić, zarówno drugą osobę, jak i samych siebie. Ona jest podróżą do szczęścia i motywacją do tego, aby realizować własne pragnienia i marzenia. Niezbędnym elementem do uzyskania harmonii z samym sobą i otaczającym nas światem mówiła po pokazie Ewa Gawkowska. Każdy z nas wyniósł z rodzinnego domu własny obraz miłości i otaczającego nas świata. To on w pewnym sensie charakteryzuje nas samych, naszą postawę, osobowość i to jak postrzegamy innych i naszych bliskich. Jest to proces, który przez całe nasze życie ewoluuje – dodała.

Doskonale dobrane tkaniny jedwabne: płynące szyfony, tafty i organzy oraz tiule, francuskie i hiszpańskie koronki uzupełnione o kolie i szale w czasie ruchu modelek w pełni oddawały przekaz projektantek. Całość dopełniły szpilki o klasycznej formie w kolorach czerń, nude i szampańskie złoto specjalnie przygotowane na ten pokaz przez markę Virino Beleco.

Na wybiegu zaprezentowano suknie wieczorowe, koktajlowe oraz spodnium jedwabne z szyfonowymi trenami. Niektóre modele zdobione były ręcznie doszywanymi aplikacjami koronkowych kwiatów i szyfonowych, czerwonych róż będących motywem przewodnim kolekcji m.in. w kapeluszu z pierwszego wyjścia, czy też w żabotach lub elementach sukni. Charakterystyczne dla „Rouge Amour” są również przestrzenne elementy kroju zbliżone do form architektonicznych, inspirowane rozetą nad głównym wejściem do Notre Dame oraz paski z motywem motyla symbolizującego metamorfozę, przemianę i rozkwit.

Inna jest miłość rodzicielska pełna troski, otwartości, akceptacji, ale jednocześnie stawiająca wymagania, wychowująca i wskazująca ważne w życiu wartości. Inna będzie miłość braterska czy siostrzana, która przyjmuje rodzeństwo takim jaki jest w swoim indywidualizmie, niepowtarzalności i wyjątkowości. Miłość oparta na szacunku i pragnieniu, aby drugi człowiek mógł rozwijać się dla własnego dobra w sposób dla niego odpowiedni, a z drugiej strony pełna atencji i poczucia odpowiedzialności – tłumaczyła zamysł projektantek, Małgorzata Szczęsna. – Miłość to również gorące uczucie do drugiej osoby, chęć poznania swojego partnera na różnych płaszczyznach, odnajdywania ciągle na nowo łączących nas zainteresowań, pasji i akceptacji wzajemnych nadziei i pragnień.

 

Więcej informacji: Rouge Amour by La Metamorphose. Jeśli opowiadać o miłości to tylko w Paryżu! (wersja PDF)

Fotografie © Carlo Scarpato/IMAXTREE.COM

 

Media & Produkcja: Mephistopheles Productions

Szefowa Makijażystów: Carine Larchet for Laroche-Posay

Makijażyści: Alexandra Petry, Liz Bomben, Alice Dechavanne, Amandine Fournier

Szefowa Fryzjerów: Elisabete Godart

Fryzjerzy: Gwen Diakite, Veronique Soulier Nguyen, Simon Stomboni

Źródło
Zobacz również
Kontakt
Serdecznie zapraszamy do kontaktu - Twoje sugestie, uwagi i pytania są dla nas bardzo cenne
Modele kolekcji dostępne w sieci sklepów
Royal Collection w następujących lokalizacjach:
Warszawa C.H.KLIF
ul. Okopowa 58/72
01-042 Warszawa
Katowice C.H. Silesia
Chorzowska 107
40 -101 Katowice
Poznań Stary Browar
ul. Półwiejska 42
61-888 Poznań
Atelier La Metamorphose
Al. Piłsudskiego 4f
05-077 Warszawa Wesoła
tel. 603 960 833
tel. 881 938 020
La Metamorphose ⓒ 2017
Designed by Studio Brothers
All Rights Reserved