The Power of Sisters – wywiad: Karolina Chapko
17-03-2018

Nasza społeczność  #ThePowerofSisters powoli powiększa się i w związku z tym rozpoczynamy cykl wywiadów z siostrami. Będziemy rozmawiać o ich życiu, pracy, pasjach i o tym jak się wspierają. Poznacie opowieści o siostrach znanych i nieznanych, współczesnych i tych, które pamiętamy z historii. Oto pierwsza z nich:

 

Karolina Chapko – aktorka Teatru Bagatela i Teatru STU w Krakowie. Popularność zdobyła dzięki swoim znakomitym rolom w filmach i serialach m.in. „Oszukane”, „1920. Wojna i Miłość”, „Ultraviolet”. Prywatnie siostra Pauliny, Alicji i Aleksandry. Ambasadorka Projektu The Power of Sisters.

 

Spotykamy się na Fashion Day Zakopane, dlatego zacznijmy może o tego, jaką rolę na co dzień odgrywa w Twoim życiu moda – przecież film i teatr nieodłącznie związane są z kostiumami i kreacjami? I czym jest dla Ciebie styl?

Moda zawsze była dla mnie wielką przygodą. Jak wiele nastolatek kreowałam swój wizerunek dość świadomie podążając za nią. Raczej nie szłam pod prąd choć wielokrotnie stylizacje, które wybierałam miały wyrażać mój stan ducha! Potem przyszedł teatr i film a tu otworzyły się wielkie wrota do świata kostiumów. Najbardziej lubię grać w projektach nie tyle kostiumowych, ale takich gdzie kostium odgrywa ważną rolę, może być jednym z pomostów łączących aktora z postacią to fascynująca podróż. Czasem jeden element kostiumu w subtelny sposób zdradza jakąś tajemnice albo zachęca widzę do przyjrzenia się bliżej, zaczepia go, stymuluje! Myślę, że o roli kostiumu w filmie i teatrze można by opowiadać godzinami. Moje ukochane kostiumowe role to Zosia w serialu „1920 Wojna i Miłość”, Anusia w Teatr TV „Szkoła Żon” i Daria Szatow w spektaklu „Biesy” w Teatrze  STU.

Styl to dla mnie pewna manifestacja osobowości, droga do pozawerbalnego wyrażenia się.

W czym tkwi według Ciebie siostrzana, kobieca siła?

We wspólnym wspieraniu się, byciu dla siebie oparciem. W rodzeństwie bywa różnie, ale prawdziwa siostrzana siła polega na poczuciu, że zawsze jest ktoś kto nie koniecznie fizycznie, ale zawsze stoi za tobą i co by się działo można na niego liczyć. Ważny jest też brak oceny. Możemy się pokłócić powiedzieć sobie szczerze wiele rzeczy, ale też w każdej sytuacji liczyć na wsparcie i pomoc.

Za co cenisz swoje siostry? Jak budujecie wzajemną relację?

Każdą za coś innego i wszystkie za to samo – przede wszystkim, że są!!! Za to, że mogę dzielić z nimi swoje radości i trudne dni. Że mogę poprosić o pomoc i wiem, że ją otrzymam.

Trudno powiedzieć o jakimś specjalnym budowaniu relacji, bo to dzieje się samoistnie. Oczywiście trzeba dbać o siebie nawzajem i o to, żeby przy natłoku pracy i obowiązków życia codziennego znaleźć czas na telefon czy spotkanie. Staram się być na bieżąco w tym co dzieje się w ich życiu.

Jaka scena przychodzi Ci na myśl kiedy słyszysz słowa… szacunek i miłość?

Widzę swoją rodzinę i sytuacje nie tyle te piękne i szczęśliwe, choć głównie nimi usłane jest nasze życie rodzinne, ale sytuacje trudne, smutne i kryzysowe, które też przecież się zdarzają, a to właśnie dzięki miłości i szacunkowi rodzina wbrew wszystkiemu jest razem.

Jakie macie plany zawodowe na najbliższą przyszłość?

Każda inne… ale też znajdą się wspólne projekty. Coraz chętniej funkcjonujemy wszystkie razem, jako team. Nasza siostrzana niezwykłość polegająca na tym, że jesteśmy dwiema parami bliźniąt budzi oczywiście wiele zainteresowania. Ja osobiście mam w planach być fantastyczną mamą dla mojego syna i to teraz najważniejsza misja. Oczywiście mam też na „tapecie” parę zawodowych projektów, zobaczymy co czas przyniesie.

Projekt The Power of Sisters, to idea łącząca siostry, kobiety na świecie, której celem jest wzajemne wspieranie się, szerzenie dobra i dzielenie się pozytywną energią. Jak mogłabyś określić słowami, czym jest siostrzana miłość i wsparcie w dzisiejszych czasach?

Siostrzana miłość… Nie umiem chyba opisać czym jest. Jest czymś co jeśli jest w twoim sercu to daje Ci ogromną siłę, takie dodatkowe „doładowanie” z którego możesz korzystać w różnych sytuacjach. To poczucie sensu!

Dziękujemy serdecznie za rozmowę i za to, że zgodziłyście się zostać Ambasadorkami Projektu The Power of Sisters.

 

 

Dołączcie do naszej społeczności #ThePowerofSisters i śledźcie nas na: Instagram | FB

Źródło
Zobacz również
Kontakt
Serdecznie zapraszamy do kontaktu - Twoje sugestie, uwagi i pytania są dla nas bardzo cenne
Modele kolekcji dostępne w sieci sklepów
Royal Collection w następujących lokalizacjach:
Warszawa C.H.KLIF
ul. Okopowa 58/72
01-042 Warszawa
Katowice C.H. Silesia
Chorzowska 107
40 -101 Katowice
Poznań Stary Browar
ul. Półwiejska 42
61-888 Poznań
Atelier La Metamorphose
Al. Piłsudskiego 4f
05-077 Warszawa Wesoła
tel. 603 960 833
tel. 881 938 020
La Metamorphose ⓒ 2017
Designed by Studio Brothers
All Rights Reserved