Odkryj z nami świat perfum Fragonard
16-12-2018

Wszyscy wiemy, że odpowiednio dobrany zapach perfum przyciąga uwagę, zwiększa atrakcyjności, pewność siebie i jest dopełnieniem naszego stroju. Podobnie jak dobrze skrojona sukienka, podkreśla naszą osobowość i nastrój.

W czym tkwi magia zapachu?

Wielu rodowitych Francuzów mówiło nam, że jeśli chcemy poznać prawdziwą, tradycyjną sztukę perfumeryjną i zrozumieć moc zapachu powinnyśmy odwiedzić fabrykę Fragonard w Grasse. Jadąc tam nie spodziewałyśmy się, że jesteśmy w stanie zakochać się w tej marce od pierwszego wrażenia, co więcej, że będzie to fascynacja trwająca długie lata.

Fragonard to firma rodzinna, podobnie jak nasza, zarządzana przez siostry – Anne, Agnès i Franҫoise Costa.

Jej historia rozpoczęła się w 1926 roku, kiedy to Eugène Fuchs, wizjoner, wielbiciel sztuki i przedsiębiorca oczarowany magią perfum otworzył swoją pierwszą Parfumerie Fragonard. Koncepcja sprzedaży perfum zakładała skierowanie bezpośredniej oferty do turystów odwiedzających Riwierę Francuską, natomiast ich produkcja miała być prowadzona zgodnie z tradycjami sztuki perfumeryjnej. Idea ta była i jest wiernie przestrzegana przez trzy kolejne pokolenia, które prowadziły i nadal prowadzą firmę. Z ich inicjatywy otworzono nowe zakłady produkcyjne i punkty sprzedaży w Grasse, Eze i Paryżu.

Pod zarządem Jean-François i Hélène Costy (córki i zięcia Eugène Fuchsa) Parfumerie Fragonard przeszła modernizację i zwiększyła swoją ekspansję we Francji. Jean-François, jako zapalony kolekcjoner dzieł sztuki, w latach 70. XX w. zgromadził dużą i wyjątkową kolekcję przedmiotów związanych ze starożytnymi perfumami, które wzbogaciły Fragonard’a i nadały miastu Grasse nowy wymiar kulturowy. Można je obecnie podziwiać w fabrykach w Grasse i Paryżu.

Również Hélène Costa zgromadziła rzadką kolekcję tradycyjnych prowansalskich strojów i biżuterii z XVIII i XIX wieku, którą rodzina udostępniła zwiedzającym, przekształcając uroczy XVIII-wieczny hotel Clapiers-Cabris w Grasse w Musée Provençal du Costume et du Bijou. Muzeum w 2017 roku obchodziło dwudziestolecie swojego istnienia.

Dzisiaj dorobkiem domu perfumeryjnego Fragonard zrządzają córki Jean-François Costy, Anne, Agnès i Françoise i tak, jak poprzednie pokolenia, kontynuują budowanie firmy, dostosowując ją do aktualnych potrzeb i wymagań rynku zachowując jednocześnie tradycje marki.

I to właśnie zachwyciło nas najbardziej w czasie wizyty w ich fabryce – tradycyjna sztuka wyrabiania perfum oparta na własnych zbiorach kwiatów i dbałość o zachowanie ich wyjątkowości i ekskluzywności. Jedyną zmianą jaką siostry wprowadziły do starej, rodzinnej receptury jest zastosowanie w produkcji piżma syntetycznego zamiast zwierzęcego. Dzięki temu perfumy Fragonard są trwałe i wystarczy sama woda toaletowa by ich niezwykły zapach długo się utrzymywał. Siostry Costa dbają o każdy detal swoich produktów – poczynając od doznań związanych z samym zapachem, aż do estetyki wizualnej i oprawy graficznej opakowań.

Nasza współpraca trwa już prawie dziesięć lat, a początkowa wakacyjna fascynacja i chęć przeniesienia jej do Polski, przekształciła się w zażyłość zarówno z marką, jak i zarządzającymi nią osobami.

Perfumy Fragonard mają swoje specjalne miejsce w Atelier La Metamorphose i wspaniale uzupełniają naszą ofertę. Uważamy, bowiem, że zapach jest tak samo ważnym dopełnieniem kobiety, jak najpiękniejsza kreacja. Co więcej – razem świetnie się komponują. Tak samo, jak marka Fragonard przykłada dużą wagę do jakości i sposobu wytwarzania perfum – my również trzymamy się tradycyjnej sztuki krawiectwa, by pozwolić naszym klientkom poczuć się wyjątkowo i niepowtarzalnie.

Sympatia do marki Fragonard udzieliła się również odwiedzającym Atelier La Metamorphose i tworzących społeczność Perfumy Fragonard Polska na Facebooku. Mamy co raz więcej sympatyków, którzy dzielą się z nami swoimi opiniami nie tylko na temat perfum, ale również wycieczek do miejsc związanych z historią i teraźniejszością Fragonard we Francji oraz ich butików.

W naszym Atelier i sklepie internetowym można znaleźć perfumy i wody toaletowe Fragonard dla kobiet i mężczyzn, mydła i kremy oraz dyfuzory zapachowe, które zadbają o atmosferę naszego domu.

Jeśli szukacie zatem wyjątkowego zapachu dopasowanego do swojej osobowości i temperamentu, cenicie produkty, które łączą naturalne formuły, wysoką jakość składników i piękne opakowania odwiedźcie koniecznie nasze Atelier La Metamorphose i dołączcie do nas na Facebooku – Perfumy Fragonard Polska.

Odkryjcie z nami świat perfum Fragonard – zapraszamy!

 

Źródło
Zobacz również
Kontakt
Serdecznie zapraszamy do kontaktu - Twoje sugestie, uwagi i pytania są dla nas bardzo cenne
Modele kolekcji dostępne w sieci sklepów
Royal Collection w następujących lokalizacjach:
Warszawa C.H.KLIF
ul. Okopowa 58/72
01-042 Warszawa
Katowice C.H. Silesia
Chorzowska 107
40 -101 Katowice
Poznań Stary Browar
ul. Półwiejska 42
61-888 Poznań
Atelier La Metamorphose
Al. Piłsudskiego 4f
05-077 Warszawa Wesoła
tel. 603 960 833
tel. 881 938 020
La Metamorphose ⓒ 2017
Designed by Studio Brothers
All Rights Reserved